گزارش اختصاصی از پردیسما:

بررسی جزئیات وام مسکن مهر

وام مسکن مهر وامی با سود 4 درصد است که به پروژه های مسکن مهر در کشور تعلق می گیرد. بازپرداخت این وام طولانی مدت با اقساط پایین بوده و در این بخش به بررسی تمام جزئیات این وام در شهر پردیس می پردازیم.

مدارک لازم برای تشکیل پرونده وام مسکن مهر:

 1. سفته به مبلغ 80 میلیون تومان (هزینه خرید 80 میلیون تومان سفته: هرچند که دککه های روزنامه فروشی و ... هم سفته می فروشند ولی مطمئن ترین جا برای خرید سفته بانک ملی است. طبق قوانین جدید (سال96) به ازای هر یک میلیون تومان سفته می بایست 500 تومان پرداخت کنید. لذا برای گرفتن 80 میلیون تومان سفته باید حدود 40 هزار تومان به بانک ملی بپردازید.)
 2. اصل و کپی قرارداد4 برگی ضدجعل (قراردادی که توسط کارگزاری مسکن مهر در شرکت عمران به متقاضی مسکن مهر ارائه می شود و معتبرترین سند واحدهای مسکن مهر در حال حاضر می باشد.)
 3. اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی وام گیرنده و ضامن (تمام صفحات شناسنامه، کارت ملی بصورت پشت و رو) یک سری برای وام گیرنده و یک سری برای ضامن.
 4. در صورتی که پرونده وکالتی باشد (شما از کسی خریده باشید و متقاضی ثبت نامی نباشید) کپی شناسنامه و کارت ملی نفر اول (موکل) الزامی است.

مبلغ و میزان وام مسکن مهر:

وام مسکن مهر اختصاص یاقته به واحدهای مسکن مهر پردیس در ابتدای شروع پروژه 80 هزار واحدی این شهر (سال91) 25 میلیون تومان بود که با طولانی شدن پروژه این وام در اواخر سال 93 افزایش یافت و به 30 میلیون تومان رسید. اما اواخر سال 95 و با توجه به عدم تکمیل پروژه های مسکن مهر در شهر پردیس سقف این وام برای واحدهایی که فروش اقساطی نشده بودند با افزایش 10 میلیون تومانی به 40 میلیون تومان رسید.

سوال: منظور از واحدهایی که فروش اقساطی نشده اند چه واحدهایی می باشد؟

در جریان تکمیل واحدهای پروژه مسکن مهر با توجه به اینکه زمان تکمیل این پروژه ها در شهر پردیس 18 ماهه بود و تطویل زمان پروژه ها به بیش از 5 سال (تا کنون)، بانک عامل که در این پروژه بانک مسکن می باشد با اعمال جریمه ای تحت عنوان سود دوران مشارکت به این پروژه ها تعدادی از متقاضیان را مجبور کرد با شروع تقسیط واحدها و دریافت دفترچه قسط اقدام به پرداخت اقساط واحدهایی نمایند که تحویل آنها نشده بود. این موضوع سبب شد تعدادی از متقاضیان واحدهای این شهر برای جلوگیری از سر به فلک کشیدن سود دوران مشارکت اقدام به تقسیط واحدهای خود نموده و بعدها مشمول افزایش 10 میلیون تومانی وام مسکن مهر که پیش تر توضیح داده شد نگردند. لذا واحدهای مسکن مهر در شهر پردیس به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. واحدهایی که وام مسکن مهر آنها 30 میلیون تومان بوده و مشمول جریم هسود دوران مشارکت کمتری می شوند.
 2. واحدهایی که وام مسکن مهر آنها 40 میلیون تومان بوده و جریمه بیشتری بابت سود دوران مشارکت باید بپردازند

 • بررسی جزئیات وام مسکن مهر

  بررسی جزئیات وام مسکن مهر

 • جدول اقساط وام مسکن مهر در پردیس

  جدول اقساط وام مسکن مهر در پردیس

 • سود دوران مشارکت یا جریمه تأخیر در تحویل واحدها

  سود دوران مشارکت یا جریمه تأخیر در تحویل واحدها

 • بیمه مانده تسهیلات مسکن مهر

  بیمه مانده تسهیلات مسکن مهر

 • بررسی شرایط ضامن وام مسکن مهر

  بررسی شرایط ضامن وام مسکن مهر

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)
امین قنبری

بعنوان یکی از متقاضیان فاز11 از شما بازدید کننده گرامی سایت خواهشمندم نسبت به حقوق خود بی تفاوت نبوده و پیگیر مطالبه آن باشید تا شهری نمونه در کنار سایر ساکنین پردیس بسازیم.

برای ارتباط با بنده از طریق تلگرام روی کلمه ارسال پیام بزنید: ارسال پیام

 

وبگاه: www.pardis11.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی پردیسما

logo-parcham2مجموعه سایت ساکنین مسکن مهر پردیس با هدف اطلاع رسانی به متقاضیان و ساکنین مسکن مهر پردیس در سال 1391 با پوشش خبری و راهنمایی متقاضیان مسکن مهر در این شهر در سایت پردیس 11 تشکیل گردید و فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی گسترده ادامه داد و بعنوان بزرگترین جامعه متقاضیان در طی تکمیل پروژه مسکن مهر در پردیس اقدام به راه اندازی سامانه جامع پردیسما باه هدف همراه کردن تمامی فعالیت اجتماعی و فرهنگی در این شهر نمود. از اهداف اصلی سایت رفع مشکلات مردم در تحویل واحدها و همچنین برآوردن نیازهای مردم می باشد. همچنین می توانید برای فعالیت در مجموعه ساکنین مسکن مهر پردیس از طریق رسانه های مجازی با ما در ارتباط باشید.